קרם פנים טבעי וטיפול אורגני בעור

טרנד הבריאות העולמי לא פסח על תחום טיפוח העור. יותר ויותר נשים מחפשות קרם פנים טבעי, טיפולי פנים ומוצרי טיפוח עור אורגניים. הסיבות לכך הן רבות.

ראשית, קיימת כיום מודעות רבה לכך שכאשר משתמשים במוצרים קונבנציונליים נספגים דרך העור כימיקלים רבים המשמשים בתעשיית היופי כחומרי שימור, ייצוב, ריח ואף צבע.  קרם פנים טבעי ומוצרי טיפוח עור אורגניים מורכבים אך ורק ברכיבים טבעיים שיש סבורים שהם אף יעילים יותר מהחומרים הקונבציונליים. המוצרים האורגניים עובדים ביעילות ובהרמוניה עם התהליכים המתרחשים בעור ותורמים רבות ליכולת הריפוי הטבעית.

החומרים האורגניים המרכיבים את הקרמים הטבעיים גדלים בדרך כלל על הקרקע, ללא שימוש בחומרי הדברה,  ללא שימוש בדשנים כימיים או בקוטלי עשבים . מוצרים טבעיים או אורגניים מיוצרים על ידי שילוב של מרכיבים ממקורות טבעיים שלא טופלו , ובכלל זה צמחים ומוצרים מן הים.
שטיפות מסוימות אורגניות כמו סבון גוף  ושמפו חייבות להכיל מרכיבים חצי סינטטיים לצורך ייצור המוצר. למרות זאת, רבים ממרכיבים הטבעיים אלה נגזרים ממשאבים טבעיים.
המושג "אורגני", מתייחס למעשה לשיטה שבה החומרים עובדו או נאספו אך למרבה הצער אינו מעיד על מרכיבי המוצר ולעיתים כימיקלים מזיקים עלולים להתווסף למוצר בתהליך הייצור.  על מנת לוודא שמוצר הוא אכן אורגני טהור עלינו לקרוא את מרכיבי המוצר והכי חשוב – להבינם. מאחר ורובנו לא כימאים זו בעיה..

לדוגמה כל מוצרי טיפוח העור האורגניים חייבים להכיל חומר משמר כדי שלא יתקלקלו ובין היתר תוכלו לפגוש בחומר בשם "טרילצרכן" בין מרכיבי המוצר. ישנן שיטות נוספות לשימור מוצרי טיפוח עור באמצעות חומרים משמרים טבעיים ואריזה אטומה שמונעת חדירת חיידקים למוצר. עשבי תיבול אורגניים מסוימים כגון עלי דפנה ושמנים אתריים בעלי תכונות אנטי פטרייתיות ואנטי בקטריאליות יסייעו לשמר את המוצר באמצעים טבעיים.

ישנם מוצרי טיפוח עור אורגניים המכילים אלכוהול צמחי, ולא אתיל אלכוהול , הנגזר מנפט. בנוסף  שמנים על בסיס צמחי עשויים אף הם לתפקד כחומר משמר ובין היתר החומרים המשמרים האורגניים והחצי סינטטיים ניתן למצוא paraben,  phenoxyethanol  ועוד.
המוצרים האורגניים עוברים תהליך אישור באמצעות ארגוני הסמכה ייעודיים, חלקם יידחו את המוצרים המכילים פרבנים או פנוקסילנולים. באירופה חלק מתהליך ההסמכה והאישור הוא לוודא שלא בוצעו ניסויים על בעלי חיים.

כל הבדיקות הללו עשויות להבטיח כי המוצר שאנחנו שמים על עורנו והנספג במהירות לזרם הדם שלנו – יהיה הבטוח ביותר עבורנו.
לבעלי עור רגיש , קרם פנים טבעי הוא בהחלט מוצר ששווה לנסות!

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message