מניקור – מיוון העתיקה ועד בני האצולה בסין

רקע הסטורי על המניקור

המילה "מניקור" נוצרה משילוב של המילים הלטיניות "מאנוס" – יד ו" cura "- טיפול. המניקור נחשב אומנות קוסמטית בעלת היסטוריה עתיקה.

כיום, טיפול מניקור פירושו טיפול משולב הכולל טיפול ביד, טיפול בעור ובציפורניים, טיפולים ופרוצדורות רפואיים, ביצוע לק ג'ל (מהחידושים האחרונים בתחום), טכניקות ציור ויישום על גבי הציפרניים והדבקת ציפרניים.

לפני 600 שנה בני האצולה בסין העדיפו לצבוע את ציפורניהם בזהב או כסף והצבע היה מורכב מחומרים טבעיים, שעווה, חלבוני ביצה, ג'לטין וגומי. בתקופת שושלת מינג, נשות האצולה צבעו את ציפורניהן בגוונים אדומים שחורים או בהירים ומאוחר יותר ענדו על קצות אצבעות מתכת יקרה בצורת ציפורן שהאריכה את הצפרניים הטבעיות. הציפורניים המוארכות היוו סמל למעמד חברתי ועושר.

המניקור מגיע לאמריקה

בתחילת המאה ה -19 האופנה באמריקה הכתיבה צפרניים קצרות. נשים טיפלו בצפרניים בשמנים ארומטיים ומרקו אותם במטלית רכה. במניקור נעשה שימוש במכשירי מתכת, מספריים וחומצות שונות.

 

כלי המניקור התפתחו בשנת 1830 על ידי רופא בשם ד"ר סיטס שהשתמש בפצירה מעץ עבור לקוחותיו. אחייניתו לקחה את המניקור צעד אחד קדימה והמציאה את שיטת הטיפול בצפרניים ואת מערכת הכלים לטיפול בצפרניים. מערכת זו הייתה זולה והתפשטה בכל רחבי ארצות הברית, שבה כל אישה, ללא קשר למעמד חברתי או הכנסה היתה יכולה לטפח את צפרניה.

 

המצאת הלק

בתחילת שנות ה -20 תעשיית הרכב פתחה צבעים חדשים שהתאימו גם לצפרניים. הלק הורוד, יצא לשוק בשנת 1925 ומייד כבש את נשות אמריקה ואחרך כך את העולם. "מניקור הירח" האופנתי אז נעשה כאשר פס של הלק ורוד, נמשך במרכז הציפורן, ואילו השאר נותר חופשי וחשוף.

 

בשנות ה -30 המניקור הירחי הורוד קיבל את כל הגוונים של אדום. האופנה השתנתה והצפרניים כוסו כולן בלק אדום.

 

מאוחר יותר, עם הגילוי של מסירי לק תעשיית המניקור התפתחה בצורה מואצת. האחים ג'וזף וצ'ארלס רבסוני הקימו את חברת רבלון, אשר הפיקה לק המבוסס על פיגמנטים, לא צבע. זה יצר אפשרויות כמעט בלתי מוגבלות לגוונים שונים של צבע. חברת מקס פקטור הציעה לק חלק בצבע טורקיז ויצרה עידן חדש בתחום המניקור.

 

בשנת 1937 באמריקה פטנט ניתן למוצר המחזק את הציפורן. ובשנת 1950 ענף המניקור היה אחד הענפים החזקים ביותר בתעשיית הקוסמטיקה. בתי ספר למניקור ועיצוב צפרניים צצו כפטריות אחרי הגשם ונלמדו על ידי קוסמטיקאיות ומעצב שיער.

 

כיום, מניקור הגיע לרמה של אמנות והוא מהווה חלק בלתי נפרד מחייו של כל אישה מצליחה.

Written by