קמטים בעיניים ועוד

קמטים בעיניים הם חלק מתהליך ההתבגרות שלנו…

אומרים שהעיניים הם ראי הנפש וקמטים בעיניים או ליתר דיוק קמטים סביב העיניים לא צריכים להבהיל אתכם והרבה פעמים הם משווים אופי לפנים.

חשוב לזכור כי תהליך הזדקנות העור הוא בלתי נמנע והוא חלק מההתבגרות הכללית של גופנו. עם זאת ישנם כמה דברים שנוכל לעשות כדי לעזור להאט את השעון קצת. לפניכם הסוגים הנפוצים ביותר של קמטים ואיך לטפל בהם (ואפילו למנוע אותם במקרים מסוימים).

קמטים בעיניים, קמטי הבעה, טיפול בקמטים והצערת העור

קמטי הבעה (מימיקה)

מופיעים בגיל צעיר יחסית ונובעים מהתכווצות נשנית של העור כתוצאה מהפעלת-יתר של השריר מתחתיו. אצל אנשים עם מימיקה חזקה, הקמטים בולטים יותר ומופיעים בגיל צעיר יותר. המקומות האופייניים לקמטים אלה הם בין הגבות, המצח ולצידי העיניים, כמו גם קמטי חיוך לצידי הפה.

במקרים של קמטים כאלה – טיפולים של החדרת לחות לעור יעזרו וכן מילוי קמטים בחומרים שונים, הנפוץ מביניהם הוא הבוטוקס.

 

קמטי גרביטציה

קמטים אלה הם תוצאה של הרס הסיבים התומכים בדרמיס הגורם לאובדן הגמישות של העור ולשקיעתו בצורה קווית. הם מתבטאים בהעמקה של הקו המחבר בין זוויות האף לזוויות הפה (קמט נזולביאלי), בהופעת קמטים בשפה העליונה ובלחיים.

ניתן לעכב התפתחות קמטים אלה על ידי שגרה של טיפולים קוסמטיים שמתחילה בגיל צעיר, אך בשלב יותר מאוחר הטיפול המקובל אצל יותר ויותר נשים וגברים בעולם הוא ניתוח למתיחת פנים.

 

Atrophic Crinkling Rhytids

אלה קמטים שמופיעים במקומות שונים בגוף, אבל נוטים להיעלם כאשר עור נמתח . קמטים אלו קשורים עם אובדן הגמישות ובמילים אחרות התדלדלות הקולגן בעור.
הטיפול מתחיל בגיל צעיר עם מודעות והגנה על העור עם קרם הגנה. כמו כן מומלץ להשתמש בקרם לחות באופן קבוע וכן בקרם גוף לאחר המקלחת.

טיפ! כאשר הגוף רטוב לאחר המקלחת קחו מעט קרם גוף בכף היחד ועברו על כל הגוף. תנו לו להתייבש לאט ולספוג גם את הלחות של המים וגם את הקרם לתחושה נפלאה וריכוך הקמטים בעור.

 

Written by